Loading...
removed_user 14 Albania
Created 09 May. 2006
By removed_user
Kafic.net forum » Kultura » Poezija
removed_user 14 Albania
Ovaj citat se meni svidja i nadam se da se vama svidja isto..

`` Ne budi zadovoljan sa manje od svojih snova. Negdje, nekada, jedan dan, na neki nacin nacices ih´´
removed_user 14 Albania
"Što je covjek dalje od ludosti to manje ima od zivota"
Erazmo Roterdamski
Kreator 31 Italy Karma: 500
onda ja sve imam od zivota..
removed_user 14 Albania
´´Onaj koji nikada ne prestaje rizikovati, ne prestaje vjerovati!´´
dzim 33 Bosnia and Herzegovina Karma: 500
"svaki je covek kovac svoje srece,jer sto posije to ce i poznjeti."

"volite zivot-boga.bog je svuda!"

"covek deluje po svojoj volji.kakva volja takva i misao.misao pokrece coveka na delo."

"ne zelim da se ni jedna osoba ,koja danas pripada mome krugu prijatelja,ubraja jos uvijek medju lakoverne.ne smije biti lakoverna!.ona ima obavezu,kao i ja sam,da se u sve uveri!"

Brune Gröninga
removed_user 14 Albania
"znati - to je ono malo pene sto poigrava preko talasa."

"hteti zadrzati proslost znaci odreci se buducnosti"

"noc u lisabonu" - e.m. remarque

"ljubav je puna zamki. kad hoce da se pokaze, otkrije samo svoju svetlost, a ne dopusta nam da nazremo senke koju ta svetlost izaziva"

"bog je sakrio pakao u srcu raja"

"na obali reke pjedre sedela sam i plakala" - p.coelho

sorry... ali nisam mogla da izaberem jedan
Japanac 31 Bosnia and Herzegovina Karma: 719
Admin
Forum guru
"for it is pointless to do with more what can be done with less" william of ockham

"sto sam pametniji... to vise shvacam koliko sam glup ko qrac" afrikaner

"keep it simple; as simple as possible; but no simpler" a. einstein
dzim 33 Bosnia and Herzegovina Karma: 500
"stariji su tu da se brinu da mladi nebi napredovali vise od njih"

"medju tvojim najboljim prijateljima,nalaze se i tvoji najzesci neprijatelji"

"prihvatanjem povrsinskih resenja koje nam se nude,postajemo ljudi-roboti"

"kada bi ostao i deset godina bez rada i opskrbe,nemoj napustati trazenje znanja.znaj da ces,ako okrenes ledja znanju,imati tezak zivot pun teskobe"
Verdandi 31 Sweden Karma: 663
Forum guru
"Perverzno je samo prvi put!" Moj dragi

"Zivi kao da ces umrjeti sutra, uci kao da ces zivjeti zauvjek" Gandhi (cini mi se)

i najjjacha: "Sve je relativno!"

i sa dzimovom se slazem: "Medju tvojim najboljim prijateljima,nalaze se i tvoji najzesci neprijatelji" i nadovezana alternativa:
"Iskren prijatelj je onaj sto te zbode sa prijeda"

"Nepostoje neosvojive tvrdjave, samo losi osvajaci!"
Pemba_Suljova 26 Bosnia and Herzegovina Karma: 648
Forum guru
"Ime nije nista,sto zovemo ruzom,slatko bi mirisalo i sa drugim nazivom." W.Shakespeare

removed_user 14 Albania
*** Bili smo stranci koji nisu htjeli tako da se ponasaju, a najmucnije je zbog zamisljanja kako je trebalo da bude, sta smo mogli i sta nismo mogli da ucinimo !!!!! ****
removed_user 14 Albania
znam ja nas, *ebo ja nas ( hamdija pozderac, optuzeni u aferi agrokomerc neposredno prije rata dao izjavu na sudu)

vi svi mozete da prihvatite cinjenicu da mi popusite *urac ( onaj srpski krkan iz haga)

ne odustajte! (to je bio citav tekst jednog velikog govornika ne mogu da mu se sjetim imena u ovom momentu)

moze covjek biti inteligentan, ali ako nema karaktera od njega nema nista (moj najbolji jaran)

nemojte misliti da ovakvom politikom necete bosanski narod dovesti na rub pakla i nestanka (radovan karadzic neposredno prije rata)
najjaci odgovor: muslimanski narod nece nestati (alija izetbegovic)
Kreator 31 Italy Karma: 500
Da si pametan kol'ko si glup, bio bi genije... moj jaran Ajdo...
removed_user 14 Albania
"All women become like their mothers. That is their tragedy. No man does. That's his".

"I can resist anything except a temptation".

"Experience is the name everyone gives to their mistakes".

- Oscar Wilde -
removed_user 14 Albania

Sutnji sam se naucio od brbljivaca, trpeljivosti od netrpeljivih, ljubaznosti od neljubaznih.Tim uciteljima ne smijem biti nezahvalan. (Halil Dzubran)

Mudar se covjek danas cuva za sutra i ne stavlja sva jaja u jednu kosaru. (Cervantes)

Molitva nije tek dokona zabava starica.Kad je valjano razumijemo i primjenjujemo, rijec je o najmocnijem instrumentu djelovanja. (Mahatma Gandi)

Ne mozemo ciniti nista veliko-samo male stvari sa puno ljubavi. (Majka Tereza)

Tko nikad nije bio u nevolji taj ne poznaje vlatite snage. (Ben Jonson)

Sloboda nije dar drugog covjeka, ona je dar od Boga ljudskoj dusi. (Vaclav Havel)

Ljubav ne pokazujemo tako da ljubljenu osobu gledamo u oci, nego da zajedno sa njom gledamo u istom pravcu. (Antoine De Saint-Exupery)

Grijesiti je ljudski, ali ustrajati u greskama obiljezje je ludjaka.
removed_user 14 Albania
sadrzaj nekih mail-ova nervira covjeka, al zato je sadrzaj jednog od mail-ova koji trenutno kruze svijetom, jos lijepsi...

taj mail sadrzi recenice andz roonez-a, za kojeg se u mail-u kaze da je imao poseban dar: "znao je reći vrlo mnogo s vrlo malo riječi..."

izvolite uzivati u tim rijecima:

naucio sam...

kada si zaljubljen, to se vidi...

da mali svakodnevni dogadjaji cine zivot spektakularnim...

bog nije sve ucinio u jednom danu... zašto mislim da ja mogu...

kada mi samo jedna osoba kaze "uljepsao si mi dan"... onda je moj dan nesto sasvim drugo...

da trebamo biti zahvalni sto nam bog ne daje uvijek ono sto trazimo...

da je biti ljubazan vaznije nego biti u pravu...

da uvijek mozes za nekoga moliti, kad nema snage da si pomogne na drugi nacin...

da nikada ne smijes reci ”ne” poklonu djeteta...

da ti je, bez obzira koliko ozbiljnosti zivot zahtijeva od tebe, uvijek potreban prijatelj s kojim se mozes glupirati...
removed_user 14 Albania
naucio sam...

da je ponekad sve sto netko treba, necija ruka za drzanje i srce za razumijevanje...

da cinjenice, ako ih ignoriram ili izbjegavam, ne mijenjam...

da su najjednostavnije setnje u ljetnim vecerima s mojim ocem, dok sam bio dijete, ucinile za mene cudo kada sam odrastao...

da se novcem ne mogu kupiti cast i stalez...

kada planiras osvetiti se nekome, time samo dozvoljavas sebi da te ta osoba nastavi vrijedjati...

najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se okruzim ljudima koji su pametniji od mene...

da svatko koga sretnes, zasluzuje da ga pozdravis s osmjehom...

da je zivot tezak i zahtijevan, ali da sam ja zilaviji i izdrzljiviji...

ako se naucis zivjeti u luci gorcine, sreca ce se uvijek sidriti negdje drugdje...

da nitko nije perfektan, dok se ne zaljubis u njega...

da dobre prilike nikada nisu izgubljene; netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis...

da ne mogu odabrati kako se osjecam, ali da mogu odabrati sto cu napraviti u vezi toga...
removed_user 14 Albania
naucio sam...

da ljubav, a ne vrijeme, lijeci sve rane...

da svi zele zivjeti na planini, ali da se sva sreca i rast dogadjaju dok se uspinjes...

sto imam manje vremena, vise stvari mogu napraviti...

da je ispod svacijeg tvrdog oklopa netko tko zeli biti cijenjen i voljen...

da je dobro davati savjet samo u dva slučaja: kada ga netko trazi ili kada je pitanje zivota i smrti...

da je najmirniji osjecaj na svijetu, kada ti dijete zaspi u narucju...
removed_user 14 Albania
Sta smo to onda mi? Lude? Nesrecnici?
Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu salu kao s nama. Do juce smo bili ono sta danas zelimo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac sto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vise toka ni usca, suvise malen da bude jezero suvise velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo unaprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rjesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo, a tako smo se izgubili, da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa, pa i ova ljubav. Zar smo mi slucajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznjezeni i tvrdi, veseli i tuzni, spremni uvijek da
removed_user 14 Albania
Zar smo mi slucajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznjezeni i tvrdi, veseli i tuzni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slucajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodredjenosti? Zar bez razloga pustamo da zivot prelazi preko nas, zar se bez razloga unistavamo, drukcije nego Dzemail, ali isto tako sigurno? A zasto to cinimo? Zato sto nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znaci da smo posteni. A kad smo posteni, SVAKA CAST NASOJ LUDOSTI!
Mesa S.
Dervis i smrt

You have to login to be able to post comments