Loading...
mobitel 27 Croatia
Created 13 Mar. 2012
By mobitel
Kafic.net forum » Nauka » Biologija
mobitel 27 Croatia Author
Vip
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Izvanzemaljci...
NLO...

Sve to zvuči čudno, cijelokupna misterija je čudna, vjerujete li da oni postoje? Jesu li stvarni "otisci" u polju koji bi trebali značiti njihovo slijetanje.

Moje misljenje je da postoje vanzemaljci, tj. organizmi koji nisu sa Zemlje. To je dokazano (doduše samo kao mikroorganizmi).
Inače ja vjerujem da sigurno postoji u svemiru barem jedan planet kao naš s nekim bićima poput nas.

Kako bi se osjećali da ugledate nešto tako misteriozno?...

Eto tema da malo dublje raspravimo o "malim zelenim"...

Jedna prigodna http://www.youtube.com/watch?v=tqpy8e_tOjc
TheSvetica 39 Hungary Karma: 691
meni je malo egosticno da mislim da postojimo samo mi ...
Niobe 29 Guinea-Bissau Karma: 500
Vip
(TheSvetica - @ 13 Mar. 2012)
meni je malo egosticno da mislim da postojimo samo mi ...

E upravo sam to došla napisati.
Bravo za temu, podržavam.
Mada, krugovii u zitu su uglavnom ljudsko djelo, dokazano.
Vip
Jesmol sami. nismo..

Krugovi u zitu vjerovatno jesu ljudsko dijelo. Sta reci za piramide, to ljudi nisu mogli sami sagradit, neka visa sila je postojala, vjerovatno mali zeleni..
removed_user 14 Albania
na drugim planetama je temperatura drugacija, tako da nesto kao mi ne moze postojati... a dal neki drugi nacin zivota postoji me sad za sad manje interesuje...
mobitel 27 Croatia This post has been removed.
Vip
(removed_user - @ 13 Mar. 2012)
na drugim planetama je temperatura drugacija, tako da nesto kao mi ne moze postojati... a dal neki drugi nacin zivota postoji me sad za sad manje interesuje...

Nemos biti sigurna u to sto si rekla..
removed_user 14 Albania
kako ide ona pjesma od ede, nek nam vrate elvisa, hasreta i bruslija a evo im silikoni atomska i cija.. joj sine, imamo u sustini tolko drugi stvari na ovom svjetu koje bi nasu paznju trebale, ma milijon stvari.. dal negdje u nekom petom suncanom sistemu ima neki zelembaca ili slicnih nama, znas kolko me zaboli..

mada vjerujem da postoji mogucnost..

(mobitel - @ 13 Mar. 2012)
Izvanzemaljci - Vjerovanja i otkrića

Izvanzemaljci...
NLO...

Sve to zvuči čudno, cijelokupna misterija je čudna, vjerujete li da oni postoje? Jesu li stvarni "otisci" u polju koji bi trebali značiti njihovo slijetanje.

Moje misljenje je da postoje vanzemaljci, tj. organizmi koji nisu sa Zemlje. To je dokazano (doduše samo kao mikroorganizmi).
Inače ja vjerujem da sigurno postoji u svemiru barem jedan planet kao naš s nekim bićima poput nas.

Kako bi se osjećali da ugledate nešto tako misteriozno?...

Eto tema da malo dublje raspravimo o "malim zelenim"...

Jedna prigodna http://www.youtube.com/watch?v=tqpy8e_tOjc
XenCi 41 Austria Karma: 574
Bome , kada pogledam ljude neke....vjerujem da su vanzemaljci posto mi nisu nikako jasni

ili sam ja...uzmite kako hocete

ne bavim se ovakvim tematikama....ova planeta i insan su mi zanimljiviji
a i potesko doci do kakvih dokaza.....
ela_2012 2014 Karma: 500
Pitaj Nasu dobit ces tacnije odgovore nego ovdje
Niobe 29 Guinea-Bissau Karma: 500
Vip
(removed_user - @ 13 Mar. 2012)

Ne radi se samo o tome da li igdje ima neko poput nas, nego da li negdje postoji inteligentan zivot.
Uzevši u obzir da je svemir beskrajan, mogu postojati milijarde planeta sa uslovima potpuno poput naših i sa bićima poput nas. Također, možda postoje inteligentna živa bića koja egzistiraju na temperaturi od -7000 stepeni, dišu ugljen monoksid, izdišu kisik (ovo lupam, ima beskrajan broj mogućnosti).

Lično vjerujem da postoji inteligentan zivot van planete zemlje i sva logika mi tako nalaže.
removed_user 14 Albania
Eee samo da znas koliko to mene interesuje.
Kao sto Xenci vec rece, kad vidim vec pojedine na ovom dunjaluku...nista me ne cudi. XD
removed_user 14 Albania
(Niobe - @ 14 Mar. 2012)

Ne radi se samo o tome da li igdje ima neko poput nas, nego da li negdje postoji inteligentan zivot.
Uzevši u obzir da je svemir beskrajan, mogu postojati milijarde planeta sa uslovima potpuno poput naših i sa bićima poput nas. Također, možda postoje inteligentna živa bića koja egzistiraju na temperaturi od -7000 stepeni, dišu ugljen monoksid, izdišu kisik (ovo lupam, ima beskrajan broj mogućnosti).

Lično vjerujem da postoji inteligentan zivot van planete zemlje i sva logika mi tako nalaže.

Hvala na komentaru... Podsjetila si me na nesto sto sam zaboravilo, tj. da ima i drugih suncanih sistema... Vjerujem u to da ce ovaj nas avijet jos dugo da postoji, a posto smo po mome misljenju s internetom dostigli najvecu mogucu inteligenciju na zemlji, a evolucija mora i dalje da traje, onda ce se preci na komunikaciju s drugim suncanim sistemima u buducnosti...
removed_user 14 Albania
masta radi svasta.. oduvjek ljudi mastaju.. sve sto je van zemlje mozes nazvati vanzemaljcem to svak zna, samo nema u onoj formi/obliku u kojoj bi covjek najvise volio da bude(najlespi bi bili visoki celavi i da budu zelene boje sa velikim crnim ocima)haha.. zasad svodi se na neku vrstu mikrobe dolazeci sa marsa u jednom meteoritu i da ima prisutnost gasova kao methan i ammoniac na planeti mars koji bi davali neke ''znakove'' za moguca ziva bica na toj planeti.. slali su razne signale radioelektricne a i materijalne kao svemirske sonde sa crtezima matematickim jer misle da je matematika univerzalni jezik i crteze objasnjavajuci na sta licimo odprilike.. ali nikad niko nije dobijo nikakav odgovor.. sta reci na to sve da mi mozemo slati svasta, primjer 2008-me godine NASA za 50-i rodjendan je poslala pjesmu od beatles across the universe brzinom svjetlosti na polarnu zvijezdu, i taj signal ce da stigne tek za 430 godina odprilike.. to hocu da kazem mozemo slati kolko hoces treba nenormalno vremena da taj signal stigne negdje i ako stigne i ako ga oni neprime jer nisu dovoljno razvijeni il nemaju tehnologiju odgovarajucu taj signal nema svrhe.. ili da ga prime ali ga nekontaju pa nam odgovore i on opet 430 godina do nas, znaci 860 godina proslo dok jedna poruka se razmjene, pa mi neprimimo jer nemamo tehnologiju kao oni.. ili jednostavno ne zele sa nama kontakt jer smo gadni znaju kako je kod nas pa nezele da i kod njih sirimo sranje itd itd itd ima mogucnosti kolko hoces.. a hiljadu godina je nista kad se gleda na skali svemira.. zatim zna se da u bilogiji svako zivo bice moze da se adaptirati s vremenom na svoju okolinu.. sve zivotinje sto poznajemo su potomci od nekih prehistoriskih zivotinja koje su morale da mutiraju najbolje receno da bi prezivile znaci isto tako je moguce negdje drugo da se isto desi ili da je se vec desilo ma da ja licno nevjerujem dok nevidim..
removed_user 14 Albania
I da zakljucim jos nije sigurno jesul bili sposobni otici na mjesec a da nesto nadju na marsu il negd drugo.. ovi pametnjakovici na jednom forumu kazu da brzina koju dostigne jedna raketa je 40 000 km/h i stigne na mjesec za 4 dana.. Jel moguce da neko moze podnijeti tu brzinu ? volio bi negdje nacci nekoga da mi to sve bolje pojasni al jos nisam naso.. I sto nebi opet isli ? Sto su rusi odustali od toga ? U jednoj reportazi kazu da astronauti nebi mogli prezivjeti od zrakova elektromagnetskih nekakvih od sunca i neznam ni ja sta jos, oni kofol imaju nekakva odjela u to doba sto od obicnih uslova zemaljskih nemoze zastiti i da ide u svemir sa njima ja mislim da je to smjesno.. Mislim sve to dzaba, mi mislim nasa generacija nevjerujem da ce ista o tome saznati, jer ko sto sam reko treba na hiljade godina da se prilagodjava zivo bice da bi promjenilo se u nesto drugo, mozda cemo mi na kraju za koju hiljadu promjeniti formu ili organizam sve zavisi od okoline u kojoj cemo da zivimo a lose nam se pise sa danasnjim razmisljanjem ja bi volio da zombie svi postanemo jer smo vec kao oni.. pa da ko u star wars mozemo po svemiru da se secemo.. Eto tolko gluposti od mene haha

ja sam opcinito takva, da kad mi neko isprica poluistinu, kad me slaze za nesto, ili kad nesto od mene skriva...gubim interes
i takva sam u svemu
znam da se od nas obicnih smrtnika mnogo toga krije, da nam prijacu poluistine, da nas cak lazu
tako da bi na ovakvoj temi mogla samo mastat....dobra sam ja i u mastanjem
al razlikujem ipak realnoscu od fantazije...I ako je govor o realnosti, onda nek to i bude istinito!
krije se od nas i lazu nas oko ove nase planete....sto nebi i oko ostalih stvari...
kako da vjerujem onima, koji recimo npr. sire ljudima sliku o prvom koraku na mjesecu,
na kojem nema atmosfere (tj ni vjetra), al na slikama leprsi zastava (kako je to moguce ako nema vjetra?) (jedno od bezrkajnih primjera lazi koje nam se prodaju kao istina)

i ako se ne mogu uslonit na za javnost prijustena otkrica naucnika, koji imaju i vece znanje i vecih mogucnosti od mene
sta onda ja tu sama mogu da otkrijem? jedino da mi jedan Alien sleti u bastu, i da popricamo face to ? (ko zna dal imaju lice )

dali iskljucujem postojanje? ne iskljucujem nikad nista, na onom polju u kojem nemam uopste kapaciteta da bilo sta vise saznam (i zato gubim interes za tu temu)
svemir beskrajan....kako se tu onda moze uopste bilo sto iskljucit...NemoGuce

ja upravo mislim i da je na ovoj planeti, prije nas, bilo razvijenijeg naroda od nas danas - pa sto ga nebi bilo i u svemiru
removed_user 14 Albania
Prije je bilo dinosaurija kojima je moglo puno u stomak stati, dakle prije nas je bilo inteligentnijeg zivota...
ne govorim o dinosarijima
El_Fatih 34 Afghanistan Karma: 551
Vip
dobra tema!
1. da, postoji!
2. svemir beskončan-da
3. ostoji i razvijeniji svijet
4. ostoji i "zaostaliji svjet"
5. kriju li od nas istinu-da
6. jeli bilo prije nas inteligentnijih bića na zemlji ??????????
na sve ovo gore napisano odgovori već postoje, nauka ih ostepeno otkriva. ima samo jedna stvar koja me zaista zanima. zašto je čovjek toliko šupalj, da sve što je gluplji sam sebe ubjeđuje da sve zna?
znanju nije najveća opasnost neznanje, nego iluzija znanja.
removed_user 14 Albania
(XenCi - @ 15 Mar. 2012)
ne govorim o dinosarijima

Nesto me vuce darwinu... Da od jedne vrste samo ona najbolja prezivljava... Znaci, vuce me misao da nije bilo inteligentniji naroda od danasnjih... Mada, kao i on nisam sigurna u to...

You have to login to be able to post comments