Loading...
dama_ai 31 Bosnia and Herzegovina
Created 16 Feb. 2010
By dama_ai
Kafic.net forum » Razdvojene diskusije » Samo za zenske
dama_ai 31 Bosnia and Herzegovina Author
E cure moje ovako
ovo je ipak za malo starije djevojke ovdje...mladje nebih trebale jos da koriste..

Sta koristimo za zatezanje koze i pora(ustvari da li koristite) i od koje dobi je najbolje poceti koristit,,reciimo da od neke 27 starosne dobi zena moze poceti koristiti takve kreme
koje su vam najbolje i da li bi bilo komplikacije prekinuti tretman nakon 2 ili 3 god kad osjetite da vam je koza elasticna i zategnuta.....
izgledati mladji u nekim 35-tim nije bas neuspjeh
a sta kazete....pozzz
removed_user 14 Albania
Vecer Ai Dama
krema ne moze da zategne kozu
ako pise da da koriscenjem kreme ce se bore skloniti za dva mjeseca , to nije tako.
Mozda uspije nesto da sprjeci, ali ako su bore vec dosle , kreme ih sigurno nece ispeglati
Tu treba mnogo vise , vecinom iznutra a ne sa vana .
Imam neke svoje trikove sta koristim sto nije tajna
a imam i ono sto nebih bas javno , u svakom slucaju sve je na prirodnoj bazi, dakle sto dalje od botoksa ili noza.
U mogucnosti smo sa danasnjim znanjem da sebi fizicki vratimo 10 do 15 godina unazad.
Meni je uskoro 32.
ali na godine samo gledam kao neki broj, jer imaju biloske kao i kronoloske godine.
ja preporucujem da svaka cura od 25 godine koristi anti bore kreme.
U slucaju da je u pitanju veliko konzumiranje nikotina , solarijuma ,kofeina mislim da bi bilo dobro vec od 20-te godine poceti sa tim kremama.
Dvije litre vode
ibjegavanje solarijuma
ishrana je vrlo vazna
kreme dobrog kvaliteta , dakle kreme na ekoloskoj bazi
krema protiv suncanih zraka da i zimi
Kupanje pod toplom vise hladnom nego toploj vodi
Zeleni caj
Dva puta u sedam dana hidrantnu masku
izbjegavati dnevno nanosenje pudera na lice ( ja volim make up ako ali samo za izlaske )
to su samo osnovne stvari
boka73 41 Germany Karma: 693
Drage moje cure ,sigurno da je dobro koristiti dobru kremu i paziti na sebe al sad iskreno od srca zar to sve nije preterano danas???? Godine pokazu svoje tragove i to je sasvim normalno. Moj recept je sve sto vise ucinis za svoju dusu sijas ko sunce
removed_user 14 Albania
ehm..bas sam se i ja skoro pitala..dal mi treba kakva krema za to, jer sam u godinama..blizi se 25a uh masAllah u dobri cas.

No nego, na temu..kao sto ova smitovca iznad navede, ispade da meni totalno ne potrebno koristiti te kreme, ali ipak nekad vidim i kontam mozda treba..ama haj, najbolji lijek protiv bora je bucmasto lice..ono bude uvijek zategnuto lool

mensecini da i osmijeh cuda cini hahaa

PS: ne koristim nista protiv bora
removed_user 14 Albania
Pore i bore!
Strucnjaci kazu da je porebno koristiti kreme protiv bora posle 25te.
Probala sam, oko 30te tek. I, imalo je ucinka, zaista koza zategnutija, bore manje vidljive.
Ali, cim sam prestala, odmah nakon mjesec dana koristenja, sve se vratilo na staro.
Ima tu malo i lazi. Time se malo vise postize efekat privida, nego stvarnog ucinka.
No, za one koje vole taj privid, kao sto je moja prijateljica, bujrum!

Koristim obicnu kremu, vise masnu za zimu, ljeti neku hidratantnu, laganije teksture.
Imam bore, ima tu i nasljednog faktora ali, zadovoljna sam.

U posljednje vrijeme odrekla sam se puder iako sam uvijek koristila tecni, najkvalitetnije. Pijem vise tecnosti, cistim lice, vodim racuna o snu..
Nista posebno a odlicno izgledam!
removed_user 14 Albania
(removed_user - @ 16 Vel. 2010)
ehm..bas sam se i ja skoro pitala..dal mi treba kakva krema za to, jer sam u godinama..blizi se 25a uh masAllah u dobri cas.

No nego, na temu..kao sto ova smitovca iznad navede, ispade da meni totalno ne potrebno koristiti te kreme, ali ipak nekad vidim i kontam mozda treba..ama haj, najbolji lijek protiv bora je bucmasto lice..ono bude uvijek zategnuto lool

mensecini da i osmijeh cuda cini hahaa

PS: ne koristim nista protiv bora

S ovim se slazem.
I slavna Marilyn M. je kazala: "Ako zelite da izgledate mladje imajte 5 kg vise".
Ne znam vazi li ovo pravilo ako imamo vise od 5 kg viska
removed_user 14 Albania

S ovim se slazem.
I slavna Marilyn M. je kazala: "Ako zelite da izgledate mladje imajte 5 kg vise".
Ne znam vazi li ovo pravilo ako imamo vise od 5 kg viska

Nemam pojma, iskreno receno.. ne citam recepte Slavni osoba.

a sto se tice 5..da je 5 viska..ima tu jos mnogo vise, ali kao sto vidis, ne marim za to.
removed_user 14 Albania
ovo sú jedne od mojih rutina za bolji osjecaj i naravno za izgled

Umivanje ledenom vodom.
popiti poslije i prije spavanja veliku casu vode
uzimam svoje herbalne zacine za bolji rad hormona
aktivnost
pijem svoje protein/vitamin/mineral smoothie svaki dan
peeliam kozu na tijelu svako jutro, to je samo 5 min. posla a kasnije se namazem svojim body lotion
prije nego sto napustim stan, skupljam svoje vitamin - mineral tablete za preko dana
na poslu uzimam 2X 5 minuta pauze gdje praznim misli od svega
plivanje ili trbusni svaki drugi dan
i naravno kvalitetan san od najmanje 6 ili 7 sati

Hocete jos ???
Hey mrs-smith
sve si mi fino ovo navela mada ja mislim da toplija voda(tusiranjem) ce prije otvoriti pore i iscistiti nego hladnija
sto se tice maski za lice stvarno neznam vise koju da koristim inace mi jako se lice osipa od bilo kakve maske--sto od krastavica pa neznam do sa pigmentima ili neznam koju marku da kupim inace afroditine sam koristila i prestala..
s obzirom da mi je 27 do prosle god sam koristila samo Niveu ili nekad bademovu djeciju-ali sad sam pocela bademovu djeciju da koristim samo ispod pazuha i jako mi pomaze..
sada sam sa Lorealovom kolekcijom i mogu reci da sam zadovoljna--neskode mi bar za sada ne--pa sam se upitala sta bi se desilo kad to prestanem da koristim
kao sto je rekla (goldeneyes) koristila pa prestala i ponovo ista stvar
Ali gledat cu da to bude dugovjecno i da mogu bar nekako da odvojim za tu kremu
Puder i ja jako rijetko koristim
Vodu pijem i po 4 litra dnevno
Prehrana je okey samo sto nisam vegetarian ja jedem meso ali samo bijelo
crveno nebih trebaal zbog krvi-A- ili ti ga negativci nebih trebali mnogo crvenog mesa da jedu
Toliko za sad cujemo se
cheers!!!
Vecer Ai Dama
krema ne moze da zategne kozu
ako pise da da koriscenjem kreme ce se bore skloniti za dva mjeseca , to nije tako.
Mozda uspije nesto da sprjeci, ali ako su bore vec dosle , kreme ih sigurno nece ispeglati
Tu treba mnogo vise , vecinom iznutra a ne sa vana .
Imam neke svoje trikove sta koristim sto nije tajna
a imam i ono sto nebih bas javno , u svakom slucaju sve je na prirodnoj bazi, dakle sto dalje od botoksa ili noza.
U mogucnosti smo sa danasnjim znanjem da sebi fizicki vratimo 10 do 15 godina unazad.
Meni je uskoro 32.
ali na godine samo gledam kao neki broj, jer imaju biloske kao i kronoloske godine.
ja preporucujem da svaka cura od 25 godine koristi anti bore kreme.
U slucaju da je u pitanju veliko konzumiranje nikotina , solarijuma ,kofeina mislim da bi bilo dobro vec od 20-te godine poceti sa tim kremama.
Dvije litre vode
ibjegavanje solarijuma
ishrana je vrlo vazna
kreme dobrog kvaliteta , dakle kreme na ekoloskoj bazi
krema protiv suncanih zraka da i zimi
Kupanje pod toplom vise hladnom nego toploj vodi
Zeleni caj
Dva puta u sedam dana hidrantnu masku
izbjegavati dnevno nanosenje pudera na lice ( ja volim make up ako ali samo za izlaske )
to su samo osnovne stvari
Hey ja sam cula da je ledenom vodom ustvari posle tusiranja
masirati grudi--za cvrstocu grudi...pa eto probaj te...
ovo sú jedne od mojih rutina za bolji osjecaj i naravno za izgled

Umivanje ledenom vodom.
popiti poslije i prije spavanja veliku casu vode
uzimam svoje herbalne zacine za bolji rad hormona
aktivnost
pijem svoje protein/vitamin/mineral smoothie svaki dan
peeliam kozu na tijelu svako jutro, to je samo 5 min. posla a kasnije se namazem svojim body lotion
prije nego sto napustim stan, skupljam svoje vitamin - mineral tablete za preko dana
na poslu uzimam 2X 5 minuta pauze gdje praznim misli od svega
plivanje ili trbusni svaki drugi dan
i naravno kvalitetan san od najmanje 6 ili 7 sati

Hocete jos ???
removed_user 14 Albania
(dama_ai - @ 16 Vel. 2010)
Hey mrs-smith
sve si mi fino ovo navela mada ja mislim da toplija voda(tusiranjem) ce prije otvoriti pore i iscistiti nego hladnija
sto se tice maski za lice stvarno neznam vise koju da koristim inace mi jako se lice osipa od bilo kakve maske--sto od krastavica pa neznam do sa pigmentima ili neznam koju marku da kupim inace afroditine sam koristila i prestala..
s obzirom da mi je 27 do prosle god sam koristila samo Niveu ili nekad bademovu djeciju-ali sad sam pocela bademovu djeciju da koristim samo ispod pazuha i jako mi pomaze..
sada sam sa Lorealovom kolekcijom i mogu reci da sam zadovoljna--neskode mi bar za sada ne--pa sam se upitala sta bi se desilo kad to prestanem da koristim
kao sto je rekla (goldeneyes) koristila pa prestala i ponovo ista stvar
Ali gledat cu da to bude dugovjecno i da mogu bar nekako da odvojim za tu kremu
Puder i ja jako rijetko koristim
Vodu pijem i po 4 litra dnevno
Prehrana je okey samo sto nisam vegetarian ja jedem meso ali samo bijelo
crveno nebih trebaal zbog krvi-A- ili ti ga negativci nebih trebali mnogo crvenog mesa da jedu
Toliko za sad cujemo se
cheers!!!

Cao opet
ne nikada toplom vodom a recu zasto
sa hladnom vodom , izazivas krv , dakle cirkulacija koja doprinosi ucvrsecenje klagena , sto je ustvari protein.
Mlakom vodom samo skidati masku sa lica
ako zelimo dubinsko ciscenje pora onda se zato predlaze pelena na galvi a glava iznad vruceg lonca sa malo kamilice.
ne vise od jednom u sedam dana
za masku dam svoju recepturu
aha maska

50 g otopljenih malina ili borovnica
zeleni caj u prahu
izgnjeciti maline i dodati zeleni caj u prahu
drzati na licu 10-ak minuta

Kofein maska
Kofein je poznat po tome da je dobar za zatezanje
kupiti aspirin plule koje nisu u filteru ili kako li se vec kaze u onoj kapsuli
tri pilule
pomjesati sa malo vode i masirati po licu
ostaviti par minuta

Nivea krema kao i loreal ne drzm u stanu i nikada nebih jer je krcato parabenima a i njihove plasticne flasice su pune phatal-a ( ono sto cini plastiku soft) a uzas za nase hormone

Mislim da je piletina skroz okej zbog proteina , je je ne konzumiram kao sto sam vec rekla jer ne jedem meso ali to zamjenim drugim proteinima
a protein je vazan za kolagen.

a za grudi kao i za tijelo ja najbolje , hladna pa mlaka voda pa opet tako i opet jedno par puta ali ja nisam ljubitelj ledne vode po tijelu jednostavno ikao znam da je dobro ne mogu
to sebi da uradim
Hvala ja cu da uvazim i primjenim ovaj recept sto se maske tice
ali ja sam znala da koristim za lice germu u prahu pomijesanoj sa mlakom vodom pa nanijeti na lice
to mi jako dobro iscisti dubinski kako bi rekli

ako ne Loreal sta onda--afroditine ili....reci i to kad si krenula heheh
sa njima sam okey za sada..vise od pola godine koristim....
niveu sam izbacila iz menija.....

ti jedi bjelance samo od jajeta ako nejedes meso......
removed_user 14 Albania
joj nije mi bas BiH tako poznata da znam gdje da nabavis te produkte i preparate
ali na internetu sigurno ili pokusaj u Dm radnji jer tamo sam kkupovala svoj tofu i sojine produkte

Pokusaj da izbjegavas kreme koja sadrze sledece
Toluene-2
5-diamine
p-phenylenediamene
Stvari koje mogu da izazovu osip ili alergiju
Resorcinol i sve vrste parabena
Stvari koje uticu negativno na hormone pogotovo vazno za trudnice
Cyclotetrasiloxane
cyclopentasiloxane
cyclomethicon
obavezno izbaciti jer su otrovne stvari za nas organizam

Tonic za lice je vazan da bi se "ubio" kalk od vode koji istaje na licu
ujutro i na vecer ja koristim Dr. Hauschka produkte
tonic i mlijeko za ciscenje , mlijeko je cool je se moze koristiti i za skidanje sminke oko ociju

zatim namazem serum na lice a koristim Beaute pacifique defy damage jako jak komcentrat protiv bora koji sadrzi vitamin A
i Hylaluron kiselina sto stimulira nas kolagen , to je takodjer kiselina koja je prirodno u nasoj kozi.

a zatim kremu protiv sunca hehehh
organic pharamacy

preko dana par puta strcnem na lice spray za kozu , jaki antioksidant
od firme happy heart
face spray (predivna stvar za putovanje ili za posao

kada padne vecer onda se mazem sa beauti pacifique kremon
super 3 jako koncentirana krema sa vitaminom A

a za tijelo

lavera body lotion ali ne za suhu kozu , vec normalnu jer je onaj drugi previse masan

a probaj takodjer i ovaj luksuz za tijelo

dvije velike kasike mljevene kafe
dvije velike kasike krupne soli
i cetiri kasike sezamovog ulja
sve izmjesati i koristiti kao peeling prije spavanja
ujutro si meksa meksa najmeksa
od bebe si meksa
TheSvetica 39 Hungary Karma: 691
drage moje cure, neznam sta da vam kazem na ovo , ali evo probat cu
<------------- izgledali vam ova ovde kao da ima 34god ???
ujutro se umijem hladnom vodom
popijem kafu
tusiram se sa toplom vodom
ponekad stavim krastavice na lice
nasminkana sam samo kad izlazim i to skidam kremom za skidanje sminke i poslije se normalno umijem
i kad sam lumpovala cijelu noc, s kuham caj od kamilice i stavim one kesice na oci i onda odspavam 8 do 10 sati
ja mislim da ima jednostavno nekih stvari sto nam vise stete nego sto pomazu, koza je jednostavno iritirana sa tim kremama i maskama i kojesta drugo cime se zene svaki dan mackaju, pustite kozu da dise i sve ce biti uredu
nekome neodgovara kamilica na lice a mada nisam cula jos da nekom neodgovara
nego sta cemo sa onim zenama sto ima je mrsko kuhat kamilicu.....svaki dan to stavljat heheh blago tebi
pa takva ti koza i navikla si je tako,,nego i meni je sad okey sa ovim kremama lice je super mekano a sta poslije ce biti to je pitanje..
puno spavas ljubomorna sam opet ono kazu ako neznas sta je dobro onda pitaj sta je skupo
i ja sam koristila te nase kreme i od kamilice i svakakve pa mi lice bilo katastrofa.....

a necete vjerovati ako niste cule mozda ---moja draga meni osoba zenska imala lice katastrofa i cime izlijecila te bobuljice i akne--urinom svojim... znam gadno zvuci al istinito lijecila svaki dan i posle mjesec dana prestala i nikad joj se nije pojavila bubuljica na licu.. ..ja nemam potrebe nemam akne niti bobuljice al eto malo te pore sanirat treba hehehe vidila ja od drugih pa i ja
(TheSvetica - @ 17 Vel. 2010)
drage moje cure, neznam sta da vam kazem na ovo , ali evo probat cu
<------------- izgledali vam ova ovde kao da ima 34god ???
ujutro se umijem hladnom vodom
popijem kafu
tusiram se sa toplom vodom
ponekad stavim krastavice na lice
nasminkana sam samo kad izlazim i to skidam kremom za skidanje sminke i poslije se normalno umijem
i kad sam lumpovala cijelu noc, s kuham caj od kamilice i stavim one kesice na oci i onda odspavam 8 do 10 sati
ja mislim da ima jednostavno nekih stvari sto nam vise stete nego sto pomazu, koza je jednostavno iritirana sa tim kremama i maskama i kojesta drugo cime se zene svaki dan mackaju, pustite kozu da dise i sve ce biti uredu
removed_user 14 Albania
Pa da urin je vazan za dezinfekciju
da zaglavim negdje u sahari i da me nesto ujede ,
piskila bi se na ranu a ako nebi mogla dokuciti zamolila osobu koja je sa mnom tu hehehe
mada iskreno nekako nebih lice da pljuskam zlatnim tusem hehehe
nije to za mene ali svakom svoje

Dobro je pa je ovo zenski forum , da muskarci dodju ovdje rekli bi nam i da je bjelance dobro za zetezanje.
Nagovaraju nas da budemo emancipovane zene za njihovo bolje
Muska propaganda hehehheh
TheSvetica 39 Hungary Karma: 691
(dama_ai - @ 17 Vel. 2010)
nekome neodgovara kamilica na lice a mada nisam cula jos da nekom neodgovara
nego sta cemo sa onim zenama sto ima je mrsko kuhat kamilicu.....svaki dan to stavljat heheh blago tebi
pa takva ti koza i navikla si je tako,,nego i meni je sad okey sa ovim kremama lice je super mekano a sta poslije ce biti to je pitanje..
puno spavas ljubomorna sam opet ono kazu ako neznas sta je dobro onda pitaj sta je skupo
i ja sam koristila te nase kreme i od kamilice i svakakve pa mi lice bilo katastrofa.....

a necete vjerovati ako niste cule mozda ---moja draga meni osoba zenska imala lice katastrofa i cime izlijecila te bobuljice i akne--urinom svojim... znam gadno zvuci al istinito lijecila svaki dan i posle mjesec dana prestala i nikad joj se nije pojavila bubuljica na licu.. ..ja nemam potrebe nemam akne niti bobuljice al eto malo te pore sanirat treba hehehe vidila ja od drugih pa i ja

nisam rakla , da svaki dan kuham kamilicu i da svaki dan spavam 8 do 10 sati
rekla sam ovo " kad sam lumpovala cijelu noc, s kuham caj od kamilice i stavim one kesice na oci i onda odspavam 8 do 10 sati"
nikad nisam imala problema sa bubuljicama, a da stavim urin na lice mi ja bas ono (fuj) i nebi nikad tako nesto uradila
removed_user 14 Albania
Botox rules

Ne vidim razlog da se zamaram s tim za par godina.. Jednostavno, mogu sakriti boru kremom, pomadom, puderom, botoxom, ali broj godina u licnoj karti nikako ! Sve u skladu s godinama , pa i koza !
removed_user 14 Albania
Botoks ???

nikada nikada nikada
taj otrov kod mene nije dobro dosao.

AGAINST BOTOX :2suspens::2lol::2o_o::2suspens:
Dalo mi se pregledat Loeralove ove za nase trziste i za Americko
pa fakat ima razlike recimo dnevna za Bosansko trzizte mi izgleda zuckasta
a Americko bogme bijela krema ko papir,,ma ko mi Bosanci nama mogu svasta poslat i skupo a mislimo kvalitetno....

You have to login to be able to post comments