Loading...
removed_user 14 Albania
Created 13 Jun. 2010
By removed_user
Kafic.net forum » Relacije » Ljubav
dama_ai 31 Bosnia and Herzegovina Karma: 709
Svi tragamo za tom nekakvom ljubavi,,bezveze,,samo je jedno istina (nestat ce nas jednog dana)
da li cemo da se volimo Bogatasi i Siromasni medjusobno tu nema ni odgovora ni recepta (kome pao grah tako mu je)
removed_user 14 Albania
Pošto prodaš autorska prava?
Pružila si veoma zadovoljavajući odgovor. Slažem se da postoje različiti vidovi ljubavi. Čak bi otišao dotle da kažem kako je svaka različita. Čak i ljubav prema ocu nije jednaka ljubavi prema mami. Tema se ipak odnosi na onu romantičnu ljubav, i u kojoj mjeri upotreba razuma ide na račun te, nazovim je, romantike. Vjerovatno stvari treba uzeti onako kako dođu, te tu svo mozganje unaprijed postaje suvišno. Učinilo mi se da mogu odrediti neku formulu, matematički zakon koji će obuhvatati varijable kao što su standard, osjećaji, starost, ali vidim da to nema nikakvog smisla. Svaka funkcioniše po nekoj svojoj formuli. Ipak postoje odnosi koji vrijede, a to je da je starost proporcionalna s razumom. Da je razum anti-proporcionalan s romantikom, i eto, dođeš do zaključka da, kako starimo, sve nam se teže zaljubiti.
(removed_user - @ 15 Jun. 2010)

Eh ovako, s ovim želim reći / napisati slijedeće:
Kad bi svaki čovjek pogledao u sebe, shvatio koji sastojci su mu potrebni za razvoj organizma, za napredak, motivaciju mogao bi da voli, a pritom da se ne ograničava na materijalne vrijednosti niti fizičke atribute ! Istina, novac je često motiv. Motiv da radimo, da budemo korisni.. Ali da li je motiv da volimo osobu, koja nam ne odgovara, ne postuje nas, ne razumije? - Nikad nisam gledala na novac, jer zbog novca nisam imala priliku da upoznam rođenog oca, mislim njegovu ličnost kao ni on moju.
Da li su godine, bore na licu, sijeda kosa ili neka fizička mana razlozi da nekog ne prihvatimo i ne upoznamo?
Da, vjerovatno su bitne osobama koje nisu prihvatile i upoznale same sebe, koje još nisu odlučili ko su i šta žele pa su krenuli putem većine. Ja lično volim starije muškarce, jer su oni odlučniji, racionalniji i znaju šta žele. Kad bi pobudili svijest uspavane psihe, onda bi mogli i da slijepo i nesvjesno volimo.

Namjerno sam navela primjere prijateljstva, koji označavaju također ljubav. Koliko smo puta svi mi zajedno bili bez love pa smo se krpili i nismo jedno drugo ostavljali. Niti smo prosjačili i gledali da pojedino izvučemo dupe.
Ljubav je SLOGA, a ne lijepe oči, usne, tijelo, sise ili penis ! Ljubav nije sex, sex je produkt strasti. Strast je potreba izrikanih hormona !
Kad naučimo razlike između zaljubljenosti i ljubavi, tjelesne privlačnosti i simbolike ličnosti, potrebe jedinke i potrebe novčanika ( kreditne kartice) naći ćemo i recept.
Sve ostalo je mlaćenje slame, nesvijest svijesti koju vodi parola "Kud svi turci, tuD i mali Mujo". Bit' ću kao i ostali, da bi mogao bolje i ugodnije živjeti!
Svi smo sebični, jer želimo dobro materijalno stanje.. Što ne bi bili još sebičniji pa žrtvovali to materijalno stanje za duševno...

Lele, i ja svašta nešto napisah
removed_user 14 Albania
(removed_user - @ 18 Jun. 2010)
Pošto prodaš autorska prava?
Pružila si veoma zadovoljavajući odgovor. Slažem se da postoje različiti vidovi ljubavi. Čak bi otišao dotle da kažem kako je svaka različita. Čak i ljubav prema ocu nije jednaka ljubavi prema mami. Tema se ipak odnosi na onu romantičnu ljubav, i u kojoj mjeri upotreba razuma ide na račun te, nazovim je, romantike. Vjerovatno stvari treba uzeti onako kako dođu, te tu svo mozganje unaprijed postaje suvišno. Učinilo mi se da mogu odrediti neku formulu, matematički zakon koji će obuhvatati varijable kao što su standard, osjećaji, starost, ali vidim da to nema nikakvog smisla. Svaka funkcioniše po nekoj svojoj formuli. Ipak postoje odnosi koji vrijede, a to je da je starost proporcionalna s razumom. Da je razum anti-proporcionalan s romantikom, i eto, dođeš do zaključka da, kako starimo, sve nam se teže zaljubiti.

Tebi posudim besplatno, do daljnjeg

Shvatam poentu teme koja se svodi na "korupciju" i tržište ljudskih osjećanja.. Mislim da sam sve napisala u posljednom upisu, bez obzira što sam navela razne oblike ljubavi.
I mislim da čovjek što je stariji, romantičniji je. Godine utječu i donose zrelu ljubav, koja je nastala iz prošlih poraza , prešla preko lažnih emocija . Zabluda ljepote ,pohlepa "želudca" i vrhunac strasti su faktori koji potiskuju istinski ideal ljubavi.
Kad se objavi druga kolumna, pokažem ti šta sam mislila s tim i kako je isparila ljudska duša u magli sexa kao promotivnog materijala svjetskog tržišta !
Oprezna_27 32 Macedonia Karma: 500
Nista na ovome svijetu nije identicno, jeste slicno,ali nije identicno. Sto znaci , moj recept za moju dusu i moje tijelo, je jedino i samo za mene vazeci.
Selina.
TheSvetica 39 Hungary Karma: 691
(removed_user - @ 13 Jun. 2010)
Pitam se vec izvjesno vrijeme zasto, ako novac, starost i izgled ne igraju ulogu, nikad ne cujem za ljubavne parove konstrukcije: Ona-mlada, bogata i lijepa On- star i siromasan, i manje lijep.
Na nekim ranijim koncima sam imao priliku citati kako ljubav ne zna za granice, kako se javlja i tamo gdje se najmanje ocekuje. Pa ipak, slabo se javlja gdje se ne ocekuje, zapravo.. nikako.
Moze li se mlada bogatasica zaljubiti u starca ulicara?
Kazem da ne moze (statisticki provjereno). Koga onda za*ebavamo? Ljubav je dakle samo osjecaj zaljubljenosti za kojim tragamo, kako bi nama bilo lijepo.
Volimo da bi bili voljeni i ako nasi osjecaji nisu uzvraceni, onda eto kao boli. Ne zelimo da nas voli bilo ko, niti mozemo voliti bilo koga.
Kako starim sve vise potiskujem romantika u sebi.
Koliko kasikica trijezvenosti ide na jednu casu ljubavi? Zaustavite me dok brojim. jedna, dvije, tri..

Na ovo "Ona-mlada, bogata i lijepa On- star i siromasan, i manje lijep." mogu samo da ti ponudim: On mlad, bogat i lijep Ona stara, siromasna i manje lijepa. Jer mi je tako nesto poznato...
Sto se recepta tice mislim da je za svaku osobu individualan...
Neki imaju vec predstavu o tome kakva to osoba treba da bude. Po karakteru, izgledu, obrazovanju...
Neki nemaju, pa se jednostavno zaljube...
I ja mislim da svaka serpa ima poklopac
removed_user 14 Albania
a ja se opet cudim cinjenici, kako svi kukamo.. skojom god curom stanes, ili cura sa muskarcom, ili negdje kod nekoga se ta tema zareze.. svi kukaju, kako je danas tesko, kako se nema sta pametno, kako je svjet poludio.. hehehee ono, ispadne, da svi isto trazimo, svima nam isto smeta, samo sto niko nikog nepronalazi, nemoze da nadje.. heehehe

(removed_user - @ 13 Jun. 2010)
Pitam se vec izvjesno vrijeme zasto, ako novac, starost i izgled ne igraju ulogu, nikad ne cujem za ljubavne parove konstrukcije: Ona-mlada, bogata i lijepa On- star i siromasan, i manje lijep.
Na nekim ranijim koncima sam imao priliku citati kako ljubav ne zna za granice, kako se javlja i tamo gdje se najmanje ocekuje. Pa ipak, slabo se javlja gdje se ne ocekuje, zapravo.. nikako.
Moze li se mlada bogatasica zaljubiti u starca ulicara?
Kazem da ne moze (statisticki provjereno). Koga onda za*ebavamo? Ljubav je dakle samo osjecaj zaljubljenosti za kojim tragamo, kako bi nama bilo lijepo.
Volimo da bi bili voljeni i ako nasi osjecaji nisu uzvraceni, onda eto kao boli. Ne zelimo da nas voli bilo ko, niti mozemo voliti bilo koga.
Kako starim sve vise potiskujem romantika u sebi.
Koliko kasikica trijezvenosti ide na jednu casu ljubavi? Zaustavite me dok brojim. jedna, dvije, tri..
removed_user 14 Albania
(Anja - @ 14 Jun. 2010)
Zapravo, ne vjerujem da tu postoji neko pravilo... Svaki je slučaj jedinstven i mislim da je sve moguće.

Međutim, "recept za ljubav" nisam pronašla jer ga još ni ne tražim, tako da baš i ne mogu ovdje prosipati neku mudrost.

nazalost neznamo da postoje pravila ali postoje... to i sama si rekla... nesvjesna si
removed_user 14 Albania
(Anja - @ 14 Jun. 2010)
Zapravo, ne vjerujem da tu postoji neko pravilo... Svaki je slučaj jedinstven i mislim da je sve moguće.

Međutim, "recept za ljubav" nisam pronašla jer ga još ni ne tražim, tako da baš i ne mogu ovdje prosipati neku mudrost.

nazalost neznamo da postoje pravila ali postoje... to i sama si rekla... nesvjesna si
ervina- 24 Slovenia Karma: 618
naravno da postoji recept za ljubav, ustvari vise njih, isto ko za kolace Neki je dobar, neki i nije, to sve zavisi od kuhara... A najbolji su recepti ipak najveca tajna
Anja 26 Croatia Karma: 843
Forum guru
(removed_user - @ 10 Aug. 2010)

ne znamo ali postoje? kako znaš da postoje?
zauvijek se možemo ovako u krug vrtiti...

You have to login to be able to post comments