Loading...
removed_user 14 Albania
Created 04 Jan. 2008
By removed_user
Kafic.net forum » Nauka » Ostale nauke
removed_user 14 Albania
Cao svima

Evo baš gledala na TV, da na jugu italije ljudi pale smeće po ulicana, nemaju gde da ga odlagaju.
Kad malo pomislimo će u svakoj državi nestat mesta za odpad.....ako ne za godinu dana, onda će za 10, 100 godina...
Ali kakvo bi bilo najbolje rešenje za taj problem?

Smeće nedaju paliti --> ode opet sva prljavština/sve otrovne stvari u vazduh.
Reciklaža je dosta propomogla ka tom problemu ali opet....nemože se sve reciklirati...
Kuda sa radioaktivnim otpadom?

Još malo pa ćemo plivat u smeču.

Hajmo narode....jeste li svjesni toga problema...imate li vi kakvu ideju za najbolje rešenje?

Pozz, Venia
removed_user 14 Albania
dajte ga u rusiju vam mjesta koliko hoces
removed_user 14 Albania
steta sto je to slika ne samo Bih i Italije nego i cijelog svijeta
removed_user 14 Albania
posto je mentalitet balkanaca veoma cudan
pocinju rijesavati problem tek kada se on nalazi na vrhuncu
onda ne vjerujem da cemo sta poboljsati sto se tice tog problema
jer za sve to trebaju pare koje bih nema!
removed_user 14 Albania
kada bi ljudi znali posljedice mozda bi poceli razmisljati o tome!
removed_user 14 Albania
istresi kroz prozor
Enoo 36 Sweden Karma: 567
Pa postoje rijesenja za zmece...evo sada se vadio biogas za pogon auta ali za to su potrebna posebna postrojenja...nuklarni odpad treba ruknut pod zemlju ili na mjesec ili slat u svemir stas drugo...a ostalo se da reciklirati...no to sto je nered kod ljudi je sto ih nije briga dok ne postane problem...smece se moze preraditi i tako ga se oslobodit...eto...inace sa privremene probleme pretresi kod komsije ili kone
ADDA85 28 Bosnia and Herzegovina Karma: 500
Pa smece u kantu,a iz kante u velike kante vani a odatle valjda na otpad negdje a dalje ne znam,heheh...
removed_user 14 Albania
(ADDA85 - @ 04 Jan. 2008)
Pa smece u kantu,a iz kante u velike kante vani a odatle valjda na otpad negdje a dalje ne znam,heheh...

Pa baš mjesta za otpad nestaje.....kuda onda kad nemožeš na otpad.....neka bude u velikim kantama??
removed_user 14 Albania
dobro to u italiji je malo veci problem, nije da nemaju mjesta nego...
removed_user 14 Albania
šta se može,ama baš ništa hehhe..............
removed_user 14 Albania
Ja ga istresem u kontejner i savrseno me boli dupe sta ce oni sa njim nije moja briga..imaju gradske i drzavne vlasti nek se brinu o o tom..
Verdandi 31 Sweden Karma: 663
Forum guru
ev bas sad na radiu spominju italiju...i kazu da policija sad aktivno smechari
al dobro, to je vise rezultat politickih sila, kriminala i tak dalje, nego sto je nedostatak mjesta.. valjda je talijanska mafija i tu se umjesala...eh, pametna je cosa nostra, znaju da je smece pare...Eh i bas to ja vidim kao najalternativu...Komercijala.. Privatizirati taj sektor, i vidjet cemo rezultate, ideje i prakticne nacine veoma brzo.. Cudno je , al mi ljudi za sekundu skontamo sta cemo i kako cemo, kad postoji mogucnost da nesto zaradimo ...
Japanac 31 Bosnia and Herzegovina Karma: 719
Admin
Forum guru
da im je nestalo prostora, ne bih rekao ;P

radi se vjerovatno o necemu drugom... smece je vrijedna roba koliko vam god to zvucalo apsurdno. ovdje se kompanije bore da dobiju smece, jer kroz reciklazu oni zaradjuju ogromne pare. ljudi obicno placaju odstranivanje smeca, a u sustini bi trebalo biti obratno... da kompanije nama placaju sto im dajemo smece. najbogatija zena u kini se upravo bavi ovim (sto mi zovemo sekundardnim materijalom)... pa vi skontajte kolika je lova u igri. tako da je vjerovatno politika u pitanju.
removed_user 14 Albania
ne bih rekao da je dobra ideja privatizirati takav sektor. ima sektora koji se ne smiju (skroz) privatizirati bas zbog komercijale. privatni ljudi ce uvijek samo ovo vidjeti kako da izvucu sto vise $$. na primjer: ako je danas visoka cijena zeljeza, super hajmo samo kupiti zeljezo a ti gledaj kako ces se ostalog smeca rijesiti. ima puno sektora koje mora drzava kontrolirati. to je u engleskoj bilo ekstrem kad su privatizirali rail pa su ukinuli vecinu linija jel im se nije isplatilo. drzava ne gleda tako ekstrem na profit.

a ne cudime sta je Japanac napisao. jel jednoj zemlji koja nema puno resursi, ili im puno treba cesto se isplati onda preradivati odpad, izade jeftinije. ali to nije svugdje na svijetu tako, sve zavisi od cijene.

kuda sa smecem? mhhh ne praviti ga toliko. ali jebiga u industrijskim zemljama se tako zivi, vecinom se nesto jednom upotrebi i hoooruuk u smece.
removed_user 14 Albania
pola smeca na mjesec, a pola na mars... hehe
removed_user 14 Albania
(removed_user - @ 05 Jan. 2008)
Ja ga istresem u kontejner i savrseno me boli dupe sta ce oni sa njim nije moja briga..imaju gradske i drzavne vlasti nek se brinu o o tom..
removed_user 14 Albania
uhh ima ga po sarajevu hehehe na rasprodaju
removed_user 14 Albania
ma sto dalje od sebe...najbolje negdje kod komsije iztovariti kao sto je ovdje to obicaj nekad
removed_user 14 Albania
heh jednostavan odgovor...mislim.....cuj....mogu razno razne qurceve slati u svemir pa mogu i smece....................jbg nek ga zipuju u max velicinu od 100kb i nek natovare jedan hdd od 80 gb i nek sve to cuture lansiraju na neki zabaceni planet ili negdje daleko u svemir...
pa mislim sto da ne....nek rade nesto nek sabijaju ga....neznam....samo nek ga salju odavde..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

You have to login to be able to post comments